Wina kolekcjonerskie z roku 1961

Wino to uniwersalny i bardzo elegancki prezent, niezależnie od okazji. Stanowi świetny sposób na wyrażenie swojego podziękowania, idealnie dopełnia różnego rodzaju uroczystości, jak urodziny, zaręczyny, imieniny czy też rocznice ślubu. Jeśli chcesz sprawić, aby obdarowywana przez Ciebie osoba poczuła się naprawdę wyjątkowo, bardzo dobrym wyborem może okazać się prezent w formie wina rocznikowego z 1961 roku.

Rok 1961 a istotne wydarzenia

Niektóre osoby, wybierając na prezent wino kolekcjonerskie, kierują się tym, jakie historyczne wydarzenia, które mogły wpłynąć na społeczeństwo, miały miejsce w konkretnym roku. Może to stanowić interesujący wstęp do krótkiego przemówienia urodzinowego, które przygotujesz dla obdarowywanej osoby. Wybór wina rocznikowego z 1961 roku stanowi niesamowitą podróż do przeszłości. Początek dekady lat 60. obfitował bowiem w bardzo ważne wydarzenia, które zmieniły bieg historii:

  • Stany Zjednoczone – John F. Kennedy zostaje zaprzysiężony na 35. prezydenta USA. To także rok, w którym Stany Zjednoczone zerwały dyplomatyczne stosunki z Kubą;
  • Niemcy –  powstanie Muru Berlińskiego, który do 1989 roku będzie oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego;
  • Rosja – Jurij Gagarin jako pierwszy na świecie odbywa podróż w przestrzeń kosmiczną.

Obdarowując kogoś winem rocznikowym, można także wspomnieć, jakie znane osoby urodziły się w danym roku. W 1961 byli to amerykańscy aktorzy George Clooney, Eddie Murphy oraz były prezydent USA, Barack Obama.

1961 – ważny rok w historii wina

Rok 1961 ma ogromne znaczenie w przypadku historii wina. To właśnie wtedy powstały wina rocznikowe, które aktualnie uważane są za jedne z najlepszych powstałych na przestrzeni XX wieku. Wszystko to za sprawą bardzo ciepłego i suchego lata, a przede wszystkim jesieni. Dzięki temu winogrona we Francji, Włoszech czy regionach zamorskich były fenomenalnej jakości, co z kolei pozwoliło na stworzenie niezwykłych win o długim potencjale starzenia się. Przykładem może być włoskie wino Barolo Marchesi di Barolo, pochodzące z regionu winiarskiego Piemonte, które kupicie Państwo w naszym sklepie.

Darmowa wysyłka

przy zakupie
powyżej 140 zł

Ekspresowa wysyłka

za dopłatą

100% win w magazynie

wszystkie gotowe
do wysyłki

Bezpieczne opakowanie

potwierdzone
setkami przesyłek