Wina kolekcjonerskie z roku 1991

Twoi znajomi obchodzą niedługo rocznicę ślubu, a Ty nie wiesz, jaki prezent będzie dla nich odpowiedni do uczczenia tak ważnego wydarzenia w ich życiu? Jeśli poszukujesz czegoś unikatowego i niekonwencjonalnego, być może zainteresuje Cię oferta win kolekcjonerskich z 1991 roku dostępnych w naszym sklepie. To idealny prezent nie tylko dla koneserów wina, ale też dla osób, które cenią sobie wartościowe i mające znaczenie prezenty.

Sentymentalna podróż do roku 1991

Wino rocznikowe z 1991 roku to idealny sposób na uczczenie ważnej dla obdarowywanej osoby okazji i podkreślenie jej znaczenia. Wiele osób wybiera taki prezent ze względu na urodziny, rocznicę ślubu, imieniny czy też jubileusz stażu w pracy lub założenia firmy. Wiele osób sięga po wina rocznikowe, odnosząc się do wydarzeń, które miały wtedy miejsce na świecie i np. mają znaczenie symboliczne dla jubilata czy solenizanta. W 1991 roku były to:

  • Polska – rozwiązanie Układu Warszawskiego;
  • Rosja – nieudana próba zamachu stanu mająca na celu przywrócenie komunistycznych porządków;
  • Polska – wysłanie pierwszego e-maila;
  • USA – drużyna Chicago Bulls pod wodzą Michaela Jordana zdobywa pierwsze mistrzostwo NBA.

Rok 1991 to także rok wielu filmowych premier, które do dnia dzisiejszego cieszą się powodzeniem: Thelma i Louise, Tańczący z wilkami, Kevin sam w domu czy Terminator. W tym roku powstały także kolejne albumy U2, Red Hot Chili Peppers, Nirvany oraz Michaela Jacksona.

Wino rocznikowe z 1991 roku

Rok 1991 nie był łaskawy dla wina. Długa i mroźna zima sprawiła, że winorośla zostały poważne zniszczone, szczególnie w rejonie Niemiec, ale także w regionie Bordeaux. Pomimo ciepłego lata zbyt mała ilość opadów sprawiła, że w niektórych regionach winogrona nie osiągnęły odpowiednio wysokiego stopnia dojrzałości, przez co np. wina z regionów Francji mogą cechować się wyraźnie wyczuwalną cierpkością. 

Jeśli szukasz na prezent wina, które zdecydowanie wywrze duże wrażenie na obdarowanym, wybierz jedno z win Barolo z 1991 roku. Nie bez powodu we Włoszech określane jest mianem króla win.

Darmowa wysyłka

przy zakupie
powyżej 140 zł

Ekspresowa wysyłka

za dopłatą

100% win w magazynie

wszystkie gotowe
do wysyłki

Bezpieczne opakowanie

potwierdzone
setkami przesyłek