Wino w prezencie ślubnym

Wino jako prezent na wesele?

W dzisiejszych czasach nie dziwi to już nikogo. Pary młode bardzo często decydują się na poproszenie gości o butelkę dobrego wina zamiast bukietu. Ma to nie tylko względy praktyczne, takie jak zbyt mało wazonów lub miejsca w mieszkaniu, czy więdnięcie kwiatów, ale również symboliczne. Butelka wina otrzymanego w prezencie ślubnym, otwarta we dwójkę lub w gronie przyjaciół, to niebanalny sposób na ożywienie wspomnień z imprezy weselnej, na przykład z okazji wspólnego przeglądania zdjęć, narodzin dziecka lub rocznicy ślubu.

Dobry rocznik to podstawa

Większość gości weselnych decyduje się na kupienie wina przeznaczonego do spożycia w przeciągu kilku miesięcy lub roku po butelkowaniu. Nie jest to oczywiście towarzyskie faux pas, rozwiązanie takie ma jednak pewną wadę. Wino tego typu nie nadaje się do bowiem leżakowania, a już z pewnością nie dotrwa do dziesiątej czy dwudziestej rocznicy ślubu, nie tracąc swoich walorów smakowych i aromatu. Otrzymując kilkadziesiąt takich butelek, para młoda staje w dość niekomfortowej sytuacji: jeżeli nie chce zmarnować prezentu, musi wypić otrzymane wina w ciągu kilku czy kilkunastu miesięcy, na co po prostu nie zawsze ma ochotę.

Kupując wino w prezencie ślubnym, należy zatem wybierać spośród win z potencjałem do dojrzewania. Dobrym pomysłem będzie również kupienie wina ze starego rocznika, które nadaje się do konsumpcji od razu po ślubie, może jednak spędzić kolejne lata w piwniczce, aż do okrągłej rocznicy zawarcia małżeństwa. Wino dojrzewające niesie z sobą wyraźny symboliczny przekaz: doskonałość osiąga się wraz z upływającym czasem. Dobry związek dojrzewa jak wino. Taki trunek ma niebanalny smak i aromat, wyróżniający je spośród dziesiątek innych, lekkich, lecz często banalnych w smaku win. Może mieć również wartość kolekcjonerską i zainspirować parę młodą do założenia domowej piwniczki win.

Wyjątkowe okazje wymagają odpowiedniej oprawy

Wino z historią to zatem świetny prezent nie tylko na wesele, ale również na rocznicę ślubu. W naszej ofercie znajdziesz dziesięcioletnie, dwudziestoletnie czy nawet pięćdziesięcioletnie wina, które możesz podarować ukochanym rodzicom na rubinową lub dziadkom na diamentową rocznicę ślubu.

Wino w prezencie ślubnym