Wino w prezencie ślubnym

Wino jako prezent na wesele?

W dzisiejszych czasach nie dziwi to już nikogo. Pary młode bardzo często decydują się na poproszenie gości o butelkę dobrego wina zamiast bukietu. Ma to nie tylko względy praktyczne, takie jak zbyt mało wazonów lub miejsca w mieszkaniu, czy więdnięcie kwiatów, ale również symboliczne. Butelka wina otrzymanego w prezencie ślubnym, otwarta we dwójkę lub w gronie przyjaciół, to niebanalny sposób na ożywienie wspomnień z imprezy weselnej, na przykład z okazji wspólnego przeglądania zdjęć, narodzin dziecka lub rocznicy ślubu.

Wino w prezencie ślubnym

Poznaj winiarski klejnot Francji: Bordeaux

Bordeaux. Obszar winiarski w południowo-zachodniej Francji, który uchodzi za lidera w produkcji tzw. wielkich win czerwonych i za markę samą w sobie. Cieszy się on legendarną wręcz sławą w międzynarodowych konkursach i wśród światowych specjalistów. Co takiego mają w sobie szczepy z Bordeaux?

Poznaj winiarski klejnot Francji: Bordeaux

Szukasz prezentu na pięćdziesiątkę? Dobre pomysły dojrzewają powoli.

Lata lecą, a wraz z nimi nieuchronnie zbliżają się jubileusze. Jednymi z najważniejszych momentów przełomowych w życiu człowieka są okrągłe rocznice, jak choćby pięćdziesiąte urodziny. Jaki prezent podkreśli walory jubilata? Coś równie dojrzałego i bogatego w doświadczenia, co ma wartość koneserską. Butelka wina kolekcjonerskiego.

Szukasz prezentu na pięćdziesiątkę? Dobre pomysły dojrzewają powoli.